Aktualności

Cztery inwestycje drogowe szykują się w Bytomiu

Szykują się cztery inwestycje drogowe w Bytomiu na takich ulicach jak: Strzelców Bytomskich II, Gwareckiej, Woźniaka, Bławatkowej oraz Stolarzowickiej.

Miasto ogłosiło cztery inwestycje drogowe, które się wkrótce odbędą. Mówimy tutaj o przebudowie takich ulic jak:

  • Strzelców Bytomskich II – od skrzyżowania z ulicą Szymały do minironda
  • Gwareckiej,
  • bocznej Woźniaka.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał już umowy z wykonawcami na wyżej wymienione inwestycje. Łączna suma kosztów to około 1 mln 123 tys. złotych. Środki na tę inwestycję przekazano z budżetu miasta w kwietniu, kiedy radni z inicjatywy prezydenta Bytomia podjęli uchwałę w tej sprawie. Jeszcze w tym miesiącu powinien zostać wyłoniony wykonawca do ostatniej inwestycji drogowej w Bytomiu. Mowa o przebudowie skrzyżowania ulic Bławatowskiej i Stolarzowickiej.

– Infrastruktura drogowa w naszym mieście wymaga wielu inwestycji, dlatego zdecydowaliśmy się na przekazanie dodatkowych środków. To kolejne inwestycje drogowe, które nie tylko poprawią komfort jazdy kierowców, ale również zwiększą bezpieczeństwo pieszych – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Cztery inwestycje drogowe szykują się w Bytomiu

Strzelców Bytomskich II

cztery inwestycje drogowe w bytomiu / strzelców bytomskich II

Przebudowa obejmuje odcinek od ulicy Szymały do minironda. To będzie najdroższa inwestycja ze wszystkich czterech, a wykonawcą zadania będzie firma Drogopol z Katowic. Koszt remontu wyniesie 567 tys. złotych. Wyremontowany będzie odcinek o powierzchni 1862 mw. Co zostanie wykonane?

  • będzie sfrezowana nawierzchnia bitumiczna,
  • rozebrane będą krawężniki,
  • wykonany zostanie drenaż,
  • powstaną trzy warstwy nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej,
  • zamontowane będą urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
  • uporządkowana będzie zieleń.

Zamknięcie tego odcinka było spowodowane licznymi uszkodzeniami nawierzchni i konstrukcji drogi.

Ulica Gwarecka

Następny projekt inwestycyjny to przebudowa ulicy Gwareckiej na odcinku od ulicy Tramwajarzy do Kruszcowej. Odcinek liczy około 239 metrów. Co tam się zmieni? Na bytomskiej ulicy będą przebudowane zjazdy do posesji, chodniki, pas postojowy oraz istniejące zieleńce. Wykonawca wymieni również krawężniki betonowe, uzupełni elementy odwodnienia powierzchniowego, odtworzy wpusty uliczne oraz przeprowadzi regulację studni rewizyjnych, skrzynek zaworów wodociągowych wraz z gazowymi w jezdni. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 483 tysięcy złotych.

Ulica Woźniaka – boczna

W ramach przebudowy bocznej ulicy Woźniaka wykonane zostanie koryto jezdni, wpust deszczowy oraz nawierzchnia z kostki betonowej. Łączna długość odcinka do remontu Woźniaka wynosi około 60 mkw.

Obydwie inwestycje przeprowadzi bytomska firma – Dalpol Spółka Jawna.

Miechowickie skrzyżowanie ulic Bławatkowej i Stolarzowickiej

Istotną inwestycją jest również ta w umownej dzielnicy Bytomia – Miechowicach. Mówimy tutaj o przebudowie skrzyżowania ulic Bławatkowej i Stolarzowickiej. Jaki jest zakres prac tutaj? Między innym wzmocnienie konstrukcji jezdni oraz wymiana warstw bitumicznych. Projekt inwestycyjny zakłada także: rozbiórkę i ponowne wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej oraz regulację włazów kanałowych i wpustów ulicznych. Dodatkowa w planach jest również wprowadzenie przy przejściu dla pieszych na ul. Stolarzowickiej pasów z kostki integracyjnej.

Koszt i wykonawcę prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Jednostka miejska odpowiedzialna za przetarg jest w trakcie wyłaniania wykonawcy na tę inwestycję.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.