certyfikat covidowy
Koronawirus

Certyfikat covidowy. Czy będzie koniecznością?

Mamy już certyfikat covidowy na pokładzie. Co dalej polskie władze planują z tym zrobić? Czy będzie koniecznością? To się może jeszcze bardzo szybko okazać.

Chodzą pogłoski, że nadciąga czwarta fala. Rząd dyskutuje na temat nowych zasadach bezpieczeństwa, gdyby taka sytuacja miała miejsce. Zapytacie – no ale co ma do tego certyfikat covidowy? Czytajcie dalej.

Certyfikat covidowy. Czy będzie koniecznością?

GIS nie wyklucza, że wprowadzone będą nowe zasady bezpieczeństwa związane z czwartą falą koronawirusa – informuje RMF. Kogo będą dotyczyły? Osób niezaszczepionych. No i tu wchodzi certyfikat covidowy.

Jakie będą najważniejsze rozwiązania?

– Może dojść do sytuacji, że w Polsce będą wdrożone zasady powodujące, aby osoby, które nie są zaszczepione nie stwarzały ryzyka dla osób zaszczepionych – powiedział cytowany przez RMF FM Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka.

Ograniczenia dla osób, które się nie zaszczepiły na COVID-19 – nie byłyby żadną nowością w Europie. Dla przykładu prezydent Francji zapowiedział wprowadzenie obostrzeń, które będą dotyczyły głównie osób bez certyfikatu sanitarnego potwierdzającego szczepienie, negatywny test, bądź nabycie odporności na koronawirusa. Bez certyfikatu sanitarnego nie będzie tam można:

  • wejść do kawiarni,
  • korzystać z restauracji,
  • wchodzić do centrów handlowych,
  • podróżować pociągami i samolotami na trasach długodystansowych,
  • odwiedzać placówki medyczne.

Za około 10 dni certyfikat będzie także obowiązywał także w miejscach rozrywki i placówkach kulturalnych.

Źródło informacji: RMF 24

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Zobacz również