Aktualności

Bytomski Rynek wzbogacony o nowe nasadzenia

Rynek w Bytomiu już nie wygląda jakbym przewodnią myślą był beton. To miejsce zmieniło się praktycznie nie do poznania. Miasto posadziło mnóstwo roślin i ustawiło nowe meble miejskie.

Teraz bytomianie na pewno odpoczną sobie na Rynku w cieniu. Miasto postanowiło dodać do niego mnóstwo nowych nasadzeń oraz ustawić nowe meble miejskie. Między innymi altanki, leżaki drewniane i huśtawkę dla najmłodszych. Miejsce to zazieleniło się i robi ogromne wrażenie.

Bytomski Rynek wzbogacony o nowe nasadzenia

W ramach bytomskiego projektu zazielenia Rynku, pojawiło się tam siedem platanów klonolistnych, różne krzewy oraz pnącza. Prace nad nasadzeniami w tym miejscu trwają już od dwóch sezonów, kiedy po usunięcie chorych klonów i platnów – zasadzono nową roślinność. Posadzono nowe drzewka, krzewy i rośliny w donicach oraz ustawiono nowe pergole i ławki.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, pojawiło się siedem platanów klonolistnych, krzewy trzmielin Fortune’a Emerald Gold, 86 sztuk bylin oraz 12 sztuk pnączy i roślin jednorocznych. Sprawdźcie sami jak prezentuje się teraz bytomski Rynek.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.