bytomski kwietnik
AktualnościLifestyle

Bytomski Kwietnik

Po epidemicznym czasie, czas na przywrócenie kalendarza imprez plenerowych. Z bogatym programem pełnym cudownej zieleni wraca Bytomski Kwietnik.

Już za tydzień będziemy mogli trochę poużywam imprez plenerowych w naszym mieście. Zaczynamy od ogrodu sztuki, czyli Bytomski Kwietnik. Całe wydarzenie odbędzie się w Parku im. Franciszka Kachla w Bytomiu. Na piknikowej polanie odbędzie kolejna edycja Bytomskiego Kwietnika.

Bytomski Kwietnik – co, gdzie, kiedy i jak?

W przyszłym tygodniu – 12 czerwca o godzinie 10:00 na polanie piknikowej w Parku im. Franciszka Kachla odbędzie się kolejna edycja imprezy plenerowej – Bytomski Kwietnik. Tą imprezę pokochali wszyscy miłośnicy obcowania z naturą.

Hasłem trzeciej odsłony Bytomskiego Kwietnika jest ogród sztuki. Co to oznacza? Oznacza to, że na polanie piknikowej zagoszczą różne formy artystyczne. Impreza podzielona jest w przestrzeni polany na kilka stref:

  • warsztatową,
  • gastronomiczną,
  • strefę lokalnych wytwórców,
  • strefę wymiany myśli, w której na zainteresowanych czekać będą wykłady i panele dyskusyjne.

Centralna część polany będzie miejscem pokazów i występów, które potrwają aż do późnego popołudnia. W 2021 roku na kwietnikowej scenie pojawi się dziecięca grupa teatralna, akustyczne trio muzyczne i DJ.

Czy będzie strefa rękodzieła?

Odpowiedź brzmi: tak. Jak zapowiadają organizatorzy imprezy – nie zabraknie strefy rękodzieła, w której miejscy wytwórcy będą prezentować i sprzedawać swoje produkty. Będą też warsztaty – od jogi po malarstwo. Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym – na chętnych czekają ciekawe rozmowy o relacjach sztuki z naturą.

Będzie można wymienić się rośliną

Punktem programu, który pojawia się za każdym razem – jest wymiana roślin. To idealna okazja do zaprezentowania i podzielenia się swoimi egzemplarzami sadzonek. Mogą to być zarówno kwiaty doniczkowe, ogrodowe lub balkonowe. W tym dniu będzie można nie tylko podzielić się szczepką, ale także oddać kwiatek w dobre ręce. Istotne jest, żeby na wymianę przynosić tylko zdrowe roślinki.

Więcej informacji o tej imprezie znajdziecie tutaj ➡ https://www.facebook.com/PieknaStronaMiasta

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.