Bytomski dzielnicowy pomógł seniorce
Aktualności

Bytomski dzielnicowy pomógł seniorce

Bytomski dzielnicowy pomógł seniorce w potrzebie. Kobieta przewróciła się w swoim mieszkaniu, a ból nogi uniemożliwiał jej poruszanie się.

Dzielnicowy z Bytomia nie tylko znają i rozwiązują problemy mieszkańców swojego rejonu służbowego. Sprawdzają także czy samotni seniorzy nie potrzebują wsparcia i pomocy. O tym, że można na nich liczyć przekonała się ostatnio 82-letnia bytomianka. Seniorka przewróciła się w swoim mieszkaniu, a ból nogi uniemożliwił jej poruszanie się. Na szczęście w porę z wizytą przyszedł dzielnicowy.

Bytomski dzielnicowy pomógł seniorce

Policjanci na okrągło realizują program „Dzielnicowy bliżej nas” i tym razem hasło programu się sprawdziło. Dzielnicy mł. asp. Dariusz Babula podczas wykonywania obowiązków służbowych nie zapomina o seniorach i w trakcie obchodu swojej dzielnicy systematycznie ich odwiedza. Z wcześniej umówioną wizytą wybrał się do 82-letniej bytomianki. Seniorka jest samotna, głuchoniema i nikt się nią nie opiekuje.

Pomimo umówionego spotkania – nikt nie otwierał dzielnicowemu drzwi. Nie odszedł on od drzwi, ale postanowił powiadomić o zaistniałej sytuacji dyżurnego komisariatu, który wezwał na miejsce jednostkę straży pożarnej. Do mieszkania seniorki udało się wejść przez okno. Wewnątrz znajdowała się 82-latka, która jak się okazało – wcześniej się przewróciła i doznała urazu nogi, a ból nie pozwalał jej na podejście do drzwi. Seniorka była blada i osłabiony. Skończyły się jej też zapasy żywności, a z powodu bolącej nogi nie mogła wyjść do sklepu. Seniorkę przebadano i zaopatrzono medycznie przez załogę pogotowia ratunkowego. Młodszy aspirant Babula zrobił kobiecie zakupy i powiadomił zarządcę budynku, który zabezpieczył okno przez które służby dostały się do środka mieszkania. Dzielnicowy od razu skontaktował się z pracownikami bytomskiego MOPR-u i dzięki temu kobiecie przyznano opiekunkę, która odpowiednio zajmie się i zadba o seniorkę.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.