Bytomska Tarcza dla Młodych
Aktualności

Bytomska Tarcza dla Młodych

Bytomska Tarcza dla Młodych – tak zwie się całkiem nowy projekt. Jest on realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu.

Ten projekt ma na celu zwiększenie możliwości zatrudnienia młodych bytomian. Bytomska Tarcza dla Młodych skierowano do 50 osób w wieku od 18. do 29. roku życia. Dotyczy to osób, które zarejestrowały się w PUP w Bytomiu i utraciły wcześnie zatrudnienie po 1 marca 2020 roku w wyniku epidemii koronawirusa. Jest również skierowana do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

Konsultacje, prace i bony

Działania realizowane w ramach projektu to:

  • poradnictwo zawodowe – rozpoznanie sytuacji społeczno-zawodowej i identyfikacji potrzeb, barier oraz diagnoza sytuacji uczestnika projektu,
  • prace interwencyjne – zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę z dotacją pracodawcy przez Urząd Pracy części wynagrodzenia,
  • bony na zatrudnienie – stanowi dla pracodawcy gwarancję refundacji części kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne.

Nabór wniosków zaczyna się 4 maja, czyli w następny wtorek. Osoby bezrobotne oraz pracodawców zainteresowanych udziałem w projekcie – zapraszamy do kontaktu z PUP Bytom. Projekt dofinansowano z Funduszy Europejskich kwotą ponad 601 tysięcy złotych.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.