Aktualności

Bytomianin wyhodował największego kabaczka w Polsce

Pan Tomasz – rodowity bytomianin wyhodował największego kabaczka w Polsce – zaliczył się do rekordu Polski. Jednak sława nie jest dla niego w ogóle istotna, chodzi głównie by edukować innych.

Bytomianin wyhodował największego kabaczka w Polsce i tym samym pobił rekord Polski. Kabaczek ważył aż 74,5kg! To nie lada gratka, a inni mogą się uczyć od Pana Tomasza. No i właśnie sam właściciel giganta chce to robić. Nie chce by o jego sukcesach mówiono wszędzie, woli edukować innych i zachęcać by zrobić coś fajnego dla ekologii i środowiska.

Skromny i zdolny bytomianin

Pan Tomasz pochodzący z naszego miasta – woli edukować, niż by mówiono o nim wszędzie. Tutaj chodzi o środowisko i ekologię, a dokładnie o uprawę warzywa – bez GMO. Do idealnych upraw nie potrzeba nam żadnych dużych terenów, ani innowacyjnej technologii. Po prostu wystarczy kochać to co się robi i mieć do tego.. cierpliwość.

Cechami, które wymieniliśmy wyżej charakteryzuje się bytomianin – rekordzista. W dodatku skromny i zdolny. Pan Tomasz na co dzień pracuje w centrum ogrodniczym w Siemianowicach Śląskich. Po godzinach pracy zajmuje się swoją pasją – uprawą. Najbardziej lubi uprawiać warzywa. W swoim środowisku jest znany i zachęca innych do uprawiania plonów.

Ma swoją działkę na jednym z ogródków działkowych w Bytomiu. Uprawia tam różne gatunki warzywa, ale uwaga jego specjalnością są – warzywa dyniowate.

Rekord Polski

Kabaczek to nie jedyne ogromne osiągnięcie. Na swojej działce bowiem wychował metrowego… ogórka! 95-centymetrowy ogórek nie jest jednak jego największym okazem w jego kolekcji. Miejsce pierwsze wśród okazów Pana Tomasz zajął kabaczek, który liczył 74,5 kg i zdobył z nim rekord Polski.

Jak udaje się takie giganty wyhodować?

Pan Tomasz mówił portalowi Wiadomości WP, że to wszystko zależy od nasion. Jak zbierzemy nasiona z dużych warzyw, to daje to gwarancje udanych plonów i dorodnych. I kompletnie nie ma to nic wspólnego z GMO. Najbardziej istotne jest dbanie o nasze uprawy. Jeśli nie zastosujemy odpowiedniego odżywiania, nawadniania czy nie znamy proporcji potrzebnych składników mineralnych – to nie ma mowy o wyhodowaniu takiego olbrzyma.

Źródło informacji: Wiadomości WP Śląsk
Zdjęcie: Wikipedia fot. Rasbak / poglądowe

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.