Sport

Bytomianin wicemistrzem świata

W ostatnią niedzielę – 18 października – na scenie w łotewskiej Rydze miały miejsce Mistrzostwa Świata w Fitness Modelingu. II miejsce w zawodach w kategorii Fit Men model zajął bytomianin Darek Skraba.

– Na pewno jestem przykładem tego, że wiek to tylko cyfra i należy spełniać swoje marzenia – mówił 45-letni Darek Skraba, który bardzo późno rozpoczął swoją przygodę z sportami sylwetkowymi.

Zawodnik wychował się w Bytomiu-Miechowicach, gdzie ukończył SP nr 26, a później zaczął naukę w Technikum Hotelarskim. Po ukończeniu 21. roku życia wyprowadził się do Warszawy, gdzie obecnie mieszka.

– W wieku 37 lat po raz pierwszy trafiłem na siłownię. Nie mając żadnej masy mięśniowej, krok po kroku budowałem swoją tężyznę fizyczną, uczyłem się zdrowego odżywiania. Przewartościowałem swoje życie i postanowiłem o siebie zadbać – mówił wicemistrz świata.

– W wieku 42 lat zostałem sportowcem, zawodnikiem sportów sylwetkowych kategorii Master Men’s Physique (fitness plażowe mężczyzn). W tym roku postanowiłem również spróbować swoich sił w nowej kategorii Fit Model. Mimo dojrzałego wieku zostałem modelem, mam za sobą sesje zdjęciowe między innymi u Mike’a Ruiza z Nowego Jorku, który fotografował Joannę Krupę dla kampanii społecznej PETA. We wrześniu tego roku amerykański magazyn „Spanish Influential” w swojej urodzinowej edycji przeprowadził ze mną wywiad. Znalazłem się w gronie 28 modeli z całego świata, których sylwetkę opublikowano w tym magazynie – opowiada Skraba, który osiąga sukcesy w fit modelingu.

Niedziela – 18 października – to dzień, w którym Darek Skraba został wicemistrzem świata, a niegdyś wicemistrzem Europy. Wcześniej jeszcze zajął II miejsce w Pucharze Świata oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl | facebook Miasto Bytom

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.