Aktualności

Bytom został samorządem przyszłości

Obecnie trwa Europejskie Forum Przyszłości. Impreza jest poświęcona sprawom naszego województwa, które stoi w obliczu transformacji i dalszego rozwoju.

W środę odbyła się gala wręczenia nagród Europejskiego Forum Przyszłości w Filharmonii Śląskiej. Tam miasto Bytom zostało samorządem przyszłości. Statuetkę z rąk marszałka województwa śląskiego – Jakuba Chełstowskiego, odebrał prezydent naszego miasta – Mariusz Wołosz.

Europejskie Forum Przyszłości

Środowa gala zwieńczyła pierwszy dzień trzydniowego wydarzenia. Na imprezie uczestnicy debatują o najważniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych województwa śląskiego. To także była okazja do spotkania różnych instytucji i firm, które mają bezpośredni wpływ na przyszłość naszego regionu.

Gala wręczenia nagród

W swoim przemówieniu włodarz województwa śląskiego podkreślił, że to co świadczy o randze i znaczeniu regionu śląskiego to przede wszystkim świetnie prosperujący biznes oraz dobrze zarządzane samorządy. Słowa uznania i wdzięczności Jakub Chełstowski skierował do prezydenta Mariusza Wołosza, który odebrał nagrodę w kategorii Samorząd Przyszłości – Bytom.

– Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że wysiłek włożony w przywrócenie Bytomiowi należnego mu znaczenia ma sens. Przed nami ogrom pracy, ale mamy jasno określone cele i kierunki. Dziękuję Panu Marszałkowi za wyróżnienie – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

bytom został samorządem przyszłości

Nasze miasto jest jednym z liderów zielonej transformacji energetycznej terenów pogórniczych i przykładem skutecznego zagospodarowania rejonów postindustrialnych. To było główne uzasadnienie dla którego wyróżniono miasto Bytom. Dodatkowo podkreślono też sukcesy naszej gminy w pozyskiwaniu nowych inwestorów i rosnące zainteresowanie przedsiębiorców prowadzeniem dużych biznesów w KSSE.

– Choć początkowo z dystansem patrzyliśmy na projekty Bytomia zgłoszone w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji, teraz wiemy, że pod dobrym przywództwem miasto wraca na właściwe tory – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Oprócz naszego miasta, statuetkę otrzymały też inne miasta i powiaty, takie jak: Tarnowskie Góry, Tychy oraz powiat raciborski.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.