Bytom w programie InPost: „Green City”
Aktualności

Bytom w programie InPost: „Green City”

Bytom nawiązał współpracę z liderem wśród dostaw dla e-commerce w Europie. Mowa tutaj oczywiście o firmie InPost, która ruszyła z programem „Green City”.

InPost nawiązał współpracę z naszym miastem w ramach programu „Green City”. InPost jest liderem pośród dostaw dla e-commerce w całej Europie. Program lidera wspiera rozwój miast w naszym kraju zgodnie z ideą smart city. Oferuje mieszkańcom innowacyjne usługi, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i naszego klimatu. „Green City” jest częścią dłuższej strategii firmy InPost, która obejmuje bogaty zakres nowoczesności i inicjatyw ekologicznych.

Bytom w programie InPost: „Green City”

Jednym z działań programu jest wymienianie floty dostawczej na samochody elektrycznej. Program również przewiduje rozwój szeregu innowacyjnych usług dla mieszkańców, takich jak ładowarki elektryczne przy paczkomatach InPost, nasadzenie roślin oczyszczających powietrze lub wykorzystanie nowoczesnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania powierzchni przy nowych paczkomatach.

– W InPost wierzymy, że biznes może nie tylko poprawiać jakość usług i podnosić komfort życia Klientów, ale także przyczyniać się do wdrażania w życie wizji zrównoważonej przyszłości. Dziś z dumą urzeczywistniamy te plany razem z Bytomiem, kolejnym miastem partnerskim, które dołącza do Programu „Green City”. Dzięki naszej współpracy, mieszkańcy Bytomia jako jedni z pierwszych w Polsce będą mogli korzystać z nowoczesnych usług i udogodnień, które wdrażamy z myślą o ochronie środowiska. W pierwszej kolejności planujemy wymianę floty na samochody elektryczne, dzięki czemu jeszcze mocniej obniżymy ślad węglowy dostaw do Paczkomatów. Będziemy też realizować inne projekty, które wzmocnią świadomość ekologiczną mieszkańców i przełożą się na jakość życia bytomian – mówił dyrektor sprzedaży krajowej InPost, Michał Lis.

– Rozwój elektromobilności służy poprawie jakości powietrza. Wiemy o tym także w Bytomiu, gdzie rośnie liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych i trwają prace nad budową 55 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Cieszy nas każda inicjatywa, która przyczynia się do zmniejszenia niskiej emisji i ma wpływ na lepszą jakość powietrza, którym oddychamy – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Do programu InPost „Green City” dołączyły także miasta takie jak Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Zielona Góra, Wałbrzych, Rzeszów, Sopot, Białystok, Rybnik, Chełm oraz Gorzów Wielkopolski. Ekipa programu z dnia na dzień się powiększa 😉.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.