Aktualności

Bytom stawia kosze na psie odchody

Miasto stawia specjalne kosze na psie odchody. Wczoraj bytomski magistrat poinformował o tym, że trwa montaż 35 nowych koszy.

Nasze miasto postanowiło zainwestować w 35 specjalnych pojemników na psie odchody. Są one funkcjonalne i dobrze wykonany. Kosze na psie odchody są wyposażone także w zapas woreczków. Na pewno ułatwią one życie posiadaczom czworonogów. Dzięki specjalnym pojemnikom być może uda się uniknąć nieprzyjemnych widoków na trawnikach oraz chodnikach.

Bytom stawia kosze na psie odchody

Aktualnie kosze ulokowano już w takich miejscach jak plac Akademicki, Słowiański, Targalskiego, ale i również przy Alei Marka oraz na skwerze ks. Adama Wiktora. Psie kosze zamontowano przy wybiegu dla psów w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla.

Reszta koszy znajdzie swoją lokalizację w paru innych miejscach w Bytomiu między innymi w Parku Grota – Sucha Góra, Parku Amendy – Łagiewniki, Parku Konopnickiej – Karb oraz na skwerze w Miechowicach i Szombierkach. Lokalizacje o których mowa, wskazali bytomianie podczas spotkań z włodarzem miasta Bytomia – Mariuszem Wołoszem.

Jaki był koszt zakupu koszy na psie odchody?

kosze na psie odchody

Koszt zakupu wraz z dostawą oraz zapas woreczków oblega na prawie 35 tysięcy złotych. Pamiętajcie, że jeśli w pobliżu nie znajdziecie specjalnego pojemnika na psie odchody to można wyrzucić je do:

  • koszy na niesegregowane śmieci komunalne
  • miejskich koszy na ulicy.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

More in:Aktualności

You may also like

Comments are closed.