bokserzy z bytomia
AktualnościSport

Bokserzy z Bytomia wracają na historyczną halę

Od stycznia Szkoła Boksu w Bytomiu nosi nową nazwę „Bytomska Akademia Boksu”. Bokserzy z Bytomia wracają na historyczną halę.

To nie koniec zmian. W przyszłym tygodniu bokserzy z Bytomia będą trenować już w Hali na Skarpie, gdzie w przeszłości w tej lokalizacji, w dawnej hali Szombierek walczyli wybitni bytomscy zawodnicy.

We wrześniu 2020 roku otrzymaliśmy informację o tym, że w Bytomiu powstał nowy projekt pięściarski, który jest adresowany do początkujących i doświadczonych. Nowi bokserzy poznają tajniki bosku, a zawodnicy regularnie trenujący – rozwijają swoje umiejętności. Zajęcia z boksu są prowadzone przez świetnych szkoleniowców i reprezentantów Polski oraz mistrzów kraju: Sylwester Klasa, Rafał Sikora i Tomasz Kurzaj.

Nowości w Szkole Boksu w Bytomiu

Nowa nazwa brzmi lepiej i łatwo wpada w ucho. Klub, który kontynuuje tradycje Szombierek Bytom, w lutym zmienił nazwę ze Szkoły Boksu w Bytomiu na Bytomską Akademię Bosku. Wyraźnie zaznaczył Sylwester Klasa, jeden z głównych trenerów i wychowanek Szombierek Bytom. Treningi są prowadzone w hali przy ulicy Strzelców Bytomskich 131. W przyszłym tygodniu bokserzy przeprowadzą się do Sali, która znajduje się na pierwszym piętrze w Hali na Skarpie im. Józefa Wiśniewskiego.

Salę wyposażono w specjalistyczny sprzęt i urządzenia. Opłacono je ze środków pozyskanych od sponsora i składek członkowskich.

Sportowa historia hali Szombierek

Lokalizacja hali przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a to historyczne miejsce. To w tym miejscu do 2004 roku znajdowała się stara hala Szombierek Bytom. W latach 70. i 80. bokserem numer jeden drużyny był Leszek Błażyński, dwukrotny brązowy medalista olimpijski i mistrz Europy. Właśnie w niej rozgrywała swoje mecze ligowe, bokserska drużyna Szombierek.

Tysiące kibiców przychodziło na ich mecze, jak także na turnieje bokserskie. Zespół reprezentowali także Marek Okroskowicz i Marian Łagocki, którzy realizowali się następnie jako trenerzy. W tej lokalizacji trenował i walczył Damian Jonak, który od 2006 roku zaczął karierę zawodową. W hali zwyciężył w turniej o Czarne Diamenty prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który w czasie swojej kariery bokserskiej był wychowankiem tego klubu.

Hala Szombierek była w złym stanie i dlatego jesienią prawie 17 lat temu, zdecydowano o rozbiórce obiektu. W 2010 roku, w tym miejscu otwarto nowoczesną, wielofunkcyjną Halę na Skarpie.

Źródło informacji: tvs.pl
Zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
6
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.