beata pacut
Sport

Beata Pacut jedzie do Tokio na Igrzyska Olimpijskie

Bytomianka – Beata Pacut – Mistrzyni Europy w Judo, zawodniczka Czarnych Bytom wyrusza do Tokio na Igrzyska Olimpijskie.

17 lipca w Biurze Promocji Bytomia – zastępca prezydenta miasta Michał Bieda, oficjalnie w imieniu włodarzy miasta i bytomian pożegnał przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie naszą mistrzynię Beatę Pacut.

– W imieniu prezydenta Bytomia, swoim oraz mieszkańców miasta pragnę pogratulować nominacji olimpijskiej i życzyć powodzenia na Olimpiadzie. 29 lipca będziemy wszyscy trzymać za Panią kciuki – powiedział zastępca prezydenta Michał Bieda, życząc naszej zawodnicze osiągnięcia sukcesu na Igrzyskach.

Liczne osiągnięcia Beaty Pacut

Beata Pacut to dżudoczka Czarnych Bytom i reprezentacji Polski. W kwietniu 2021 roku w Lizbonie zdobyła mistrzostwo Europy seniorek w kategorii do 78 kilogramów. Było to pierwsze złoto reprezentanta kraju w Mistrzostwach Europy w judo od 2007 roku. W 2007 roku zdobył je inny reprezentant Czarnych Bytom – Robert Krawczyk. Bytomianka zajęła II miejsce w prestiżowym turnieju Grand Slam w Antalyi w Turcji. Cztery lata temu wywalczyła wicemistrzostwo Europy drużynowo seniorek. W swojej karierze sportowej wygrała również Puchar Świata oraz zdobyła medale w mistrzostwach świata i Europy juniorek. 29 lipca wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W kadrze judoków, która wybiera się na olimpiadę do Tokio, są też związani z bytomskim klubem – Robert Krawczyk i Paweł Zagrodnik. Niegdyś świetni zawodniczy, a teraz w roli trenerów będą pomagać polskim judokom i judoczkom.

Redakcja Ino Bytom życzy Beacie Pacut złotego medalu Igrzyska Olimpijskich.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.