awaria ciepłownicza w bytomiu
Aktualności

Awaria ciepłownicza w Bytomiu i Zabrzu

Mieszkańcy naszego miasta i Zabrza mają chłodniejsze kaloryfery. Awaria ciepłownicza w Bytomiu i Zabrzu.

Pomimo bardzo mroźnej pogody, mieszkańcy naszego miasta i Zabrza muszą liczyć się z tym, że będą mieli chłodniejsze kaloryfery. Awarii uległ nowy kocioł w Elektrowni Zabrze. Jak poinformował właściciel koncernu Fortum, wystąpią zakłócenia w dostawie ciepła, ale nasze kaloryfery nie wystygną całkowicie. Awaria ciepłownicza w Bytomiu i Zabrzu.

– Uruchomiliśmy wszystkie pozostałe kotły. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, tyle że w mniejszej ilości – wyjaśniał Jacek Ławrecki, rzecznik rasowy Fortum.

Awaria ciepłownicza w Bytomiu i Zabrzu

Awaria ciepłownicza dotknęła ponad 70 tysięcy mieszkańców Bytomia i Zabrza. Są oni podłączeni do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wszystko przez to, że zepsuł się nowy kocioł w elektrociepłowni w Zabrzu.

– Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem. We wtorek powinniśmy poznać przewidywany czas naprawy – mówił Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Elektrociepłownia w Zabrzu jest głównym wytwórcą ciepła dla Bytomia i Zabrza. Trzy lata temu fiński koncern uruchomił zupełnie nowy zakład. Kosztował on 870 milionów złotych. Zaopatruje on w ciepło ponad 70 tysięcy gospodarstw domowych na terenie Bytomia i Zabrza.

W związku z tą sytuacją, prezydent miasta Bytom Mariusz Wołosz zapowiedział już zwołanie na jutro posiedzenia sztabu zarządzania kryzysowego.

Źródło informacji: dziennikzachodni.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.