12. pko bytomski półmaraton
Sport

12. PKO Bytomski Półmaraton. Właśnie ruszyły zapisy

Właśnie ruszyły zapisy do wyjątkowego wydarzenia jakim jest 12. PKO Bytomski Półmaraton. Zeszłoroczna edycja nie odbyła się ze względu na epidemię koronawirusa.

Mamy świetną informację dla osób, które lubią sobie trochę pobiegać. Ruszyły zapisy do 12. PKO Bytomskiego Półmaratonu. Ubiegłoroczna edycja nie odbyła się ze względu na panującą pandemię COVID-19. Jednak teraz bez problemu się ona odbędzie, tak zapowiedział organizator wydarzenia Michał Napierała.

12. PKO Bytomski Półmaraton

Wydarzenie jest zaplanowane na 18 września 2021, a zapisy na półmaraton już ruszyły.

– Bytomski półmaraton to impreza, która znajduje się wśród najlepszych imprez biegowych w Polsce. Liczymy, że podobnie jak w ubiegłych latach nie zabraknie miłośników biegów, którzy przyjadą do naszego miasta, aby spróbować sił i powalczyć na trasie 12. Półmaratonu Bytomskiego – mówił Michał Napierał, pomysłodawca i organizator jednego z największych biegów w Polsce.

Warto podkreślić, że dla wielu biegaczy takie wydarzenia jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy. Z kolei dla amatorów biegów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu w rywalizacji z osobami w podobnym wieku. Tak samo jest podczas bytomskich edycji półmaratonu. Na starcie wydarzenia pojawiało się nawet 1500 biegaczy z Polski i zagranicy, udowodniając tym samym, że imprezy biegowe w naszym mieście, ale także w Polsce cieszą się ogromną popularnością.

Biegacz podczas tegorocznej edycji półmaratonu będą mogli spróbować swoich możliwości zarówno na dystansie półmaratonu – 21 km, ale także 10,5 km oraz 5 km. Start i meta podobnie jak w poprzednich edycjach będzie na parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada w Bytomiu.

Wszystkie szczegóły dotyczące 12. PKO Bytomskiego Półmaratonu znajdziecie na stronie internetowej www.zmierzmyczas.pl.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.