Sport

12. edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu

Już w najbliższą sobotę – 18 września odbędzie się 12. edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu. Jeszcze są wolne miejsca i możecie się zapisać!

W ten weekend odbędzie kolejna edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu. Są jeszcze wolne miejsce. Zapisy wciąż trwają i każdy kto lubi biegać może się zapisać. Podczas wydarzenia będzie mnóstwo atrakcji. Na uczestników biegu czekają bardzo cenne nagrody. Półmaraton odbędzie się 18 września.

12. edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu

Do startu wydarzenia zostało parę dni, ale wciąż możecie się jeszcze zapisać. Biuro Obsługi Zawodów będzie działało 15-17 września w godzinach 10:00 – 20:00 w pasażu Atrium Plejada w Bytomiu. Z kolei w dniu półmaratonu – 18 września, biuro będzie dostępne tylko i wyłącznie dla zawodników w godzinach od 7:30 do 9:00.

Wszyscy zawodnicy, którzy się zarejestrują do udziału w półmaratonie czeka opłata startowa w wysokości 120 złotych na dystansie 10,5 km w biegu lub marszu nordic walking. Z kolei za udział w biegu na trasie 5 km opłata wynosi 40 złotych. Zapłacić możemy w oddziale PKO Bank Polski S.A. w Atrium Plejada w Bytomiu.

12. edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu

12. edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu odbędzie się 18 września o godzinie 11:00. Start i meta półmaratonu znajdować się będą na parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada w Bytomiu.

Atrakcyjne nagrody dla uczestników

Każdy zawodnik może wybiegać dla siebie atrakcyjną nagrodę. Dla najlepszych zawodników I-III miejsca – przewidziano pieniężne nagrody oraz puchary. Jakby tego było mało, uczestnicy zawodów, którzy ukończą swój bieg w regulaminowym czasie (na średnim i długim dystansie) wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w terminie zgodnym z regulaminem – otrzyma pamiątkowy medal. Zostanie również rozlosowana nagroda główna wśród uczestników biegu – samochód osobowy Toyota Aygo.

Dodatkowe atrakcje dla biegaczy i widzów

Będzie wiele atrakcji podczas wydarzenia. Znajdzie coś dla najmłodszych i coś dla starszych. Zapewniona będzie też opieka nad dziećmi. Naszymi pociechami profesjonalnie zajmie się kadra przedszkola TIKA w Bytomiu. Dla ciut starszych dzieci organizatorzy zaplanowali gry i zabawy, które będą zlokalizowane przy sklepie Decathlon. Zawodnicy wraz ze swoimi rodzinami będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Fotobudka będzie czynna w godzinach 9:30 – 11:30 oraz 14:00 – 16:00. Podczas imprezy będziemy mogli również spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego.

Mistrzowie na biegu w Bytomiu i pomoc dla chorego Filipka

Na 12. edycji PKO Bytomskiego Półmaratonu pojawi się tegoroczny mistrz Polski w Maratonie – Arkadiusz Gardzielewski, który będzie aktywnie wspierał zawodników oraz zachęcał widownie do wspólnego dopingowania biegaczy. Na imprezie zawita i weźmie udział również Paweł Januszewski – mistrz Polski w biegu przez płotki, olimpijczyk z Atlanty i Sydney w biegu na 400 metrów. Zawodnicy podczas biegu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej, która jest zorganizowana na wsparcie leczenia chorego chłopca. Jak? Po prostu przypinając do swojej koszulki przypinkę z napisem „biegnę dla Filipa”. W zamian za to, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzeczy chorego chłopca.

Honorowy patronat, organizatorzy, współorganizatorzy i sponsorzy

Honorowy patronat

12. edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza oraz Parafii pw. Świętego Krzyża Bytom-Miechowice.

Sponsorzy

PKO Bank Polski S.A.

Organizatorzy

Miasto Bytom, Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Współorganizatorzy

Atrium Plejada, Castorama Bytom, Carrefour Bytom, Decathlon Bytom.

Źródło informacji, plakat: Lifestyle Newseria / Biuro Prasowe

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.